Astım tedavisi. Bilgi ve ilaçlar. İnhalatörler ve haplar. Albuterol, Ventolin, Advair, Montelukast.

Bronşiyal astım, solunum yolu aşırı duyarlılığını, mukoza üretimini ve aynı zamanda hava hareketi engellemesinin nispeten kolay olmasına neden olan mukozal ödemini oluşturan solunum yolu yaratan kalıcı bir enflamatuar akciğer hastalığıdır. Tahriş edici maddeler, hava toksinleri, kış, fiziksel efor, katı kokular ve ayrıca ilaçlar, bronşiyal astım için meyil değişkenleri etkilemektedir.

Eğer bronşiyal astıma sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, doktorunuz aile bireylerinin yanı sıra sizi de analiz edecek bir birey edinecektir. Bazı tıp uzmanları bundan sonra bronşiyal astım ilacı (normalde bir inhalatör) önerebilir, sizden birkaç hafta beklemenizi isteyebilir ve daha sonra ilacın solunum belirtilerinizi minimize edip etmediğini görmek için bir geri dönüş ayarlayabilir.

Bronşiyal astım genellikle uzun süreli (kalıcı) bir durumdur.

Bronşiyal astımı yönetmek ve bronşiyal astım saldırılarına karşı korumak için anti-enflamatuar steroid ilaçlar günlük olarak alınmaktadır. Oluşturduğunuz bronşiyal astım aktivitesi stratejiniz ilk yardım isteme riskinizi azaltmaz.

Bronşiyal astım aktivite stratejisi, ne tür ilaçların alınacağı ve ne zaman alınacağı gibi günlük tedavinizi ortaya koymaktadır. Stratejiniz, sadece bronşiyal astımın uzun vadeli nasıl düzenleneceğini ve aynı zamanda daha kötü bronşiyal astım veya grevle nasıl başa çıkılacağını açıklar.

Bronşiyal astım, düzenli olarak bitki poleni, alerjen, hamam böcekleri, küf ve küf gibi tahriş edici maddelerden ve ayrıca evcil hayvan dansçılarından oluşur. Duman, hava kirliliği, kimyasal dumanlar gibi katı kokular, ilaçlar gibi havadaki toksik tahriş edici maddeler.

Hassas bronşiyal astımın etkin tedavisi, belirtilere neden olan tahriş edicilerin tanınması ve önlenmesi, ilaç tedavilerinden yararlanma ve ayrıca ciddi grevler için hazırlanan bir acil durum aktivitesi yaratmadır.

Solunum yolları, hem ciğerlerinize hem de içine hava getiren tüplerdir. Bronşiyal astımı olan kişilerde solunum yollarını tahriş eder. Şişlik, solunum yollarının iltihaplı ve aşırı derecede hassas olmasını sağlar. Hava geçitleri genellikle bileşiklerde solunan özel maddelere yüksek derecede cevap verme eğilimindedir. Bronşiyal astımınız varsa, hastalığın bakımında enerjik bir işlev alabilirsiniz.

Bronşiyal astım tedavisini engelleyebilecek çeşitli diğer sorunlarla başa çıkmak için tıbbi uzmanınızla görüşün.

Bronşiyal astımı olan bayanların, çocuklarına büyük bir oksijen arzı sağlamak için hastalıkları yönetmelerini talep ediyorlar. Kötü bronşiyal astım kontrolü preeklampsi tehlikesini yükseltir; bu, bekleyen bir dişinin işemede sağlıklı bir protein olduğu kadar hipertansiyon yaratmasıdır.

Solunum havası boyunca burnunuz veya ağzınızla üst solunum yollarına girer, bundan sonra soluk borusuna girer, bundan sonra akciğerlere ulaşmak için 2 büyük bronşlara dallar.

Bronşiyal astımda, solunum yolları aşırı derecede hassastır, ayrıca astımlı tetikleyiciler adı verilen özel tetikleyiciler tarafından kolayca iltihaplanır.

Bronşiyal astımı olan kişilerin çoğuna kesinlikle bir inhalasyon cihazı sağlanacaktır. Belirtileriniz gerçekleştiği zaman tedavi etmek için bir redüktör inhalatöründen faydalanırsınız. Birkaç dakika içinde tabelalarını rahatlatmalılar.

Redüktör kullanmak ve ayrıca önleyici solunum cihazları bronşiyal astımınızı yönetmiyorsa, her ikisini de içeren bir solunum cihazı isteyebilirsiniz.

Her gün çıkan bırakma işaretlerine yardımcı olmak ve bunların gerçekleşmesi durumunda kalıcı bir hafifletme sağlamak için karışık inhalerler kullanılır.

Anti-enflamatuar ilaçlar, bronşiyal astımı olan birçok kişi için en önemli tedavilerden biridir. Hayat kurtaran bu ilaçlar bronşiyal astım saldırılarını ve solunum yollarındaki mukoza üretimini ve şişliği en aza indirerek işini önler. Bu nedenle solunum yolları çok daha az hassastır, aynı zamanda bronşiyal astım tetikleyicilere yanıt verme ve bronşiyal astım belirtilerini tetikleme olasılığı daha düşüktür.

Bronşiyal astım inhalatörleri, akciğerlere bronşiyal astım ilaçları sağlamak için en tipik ve güvenilir yöntemlerden biridir.

Astım tedavisi. Bilgi ve ilaçlar. İnhalatörler ve haplar. Albuterol, Ventolin, Advair, Montelukast.Her iki büyük bronşiyal astım ilacı türü redüktör ve aynı zamanda önleyicidir. Bunlar genellikle inhalatörlerde veya iltifatlardadır. Ayrıca, bazı kişiler tarafından kullanılan, tablet bilgisayar olan bir önleyici de bulunmaktadır.

İlaçlarınızı nasıl alacağınızı ve aynı zamanda onları neden aldığınızı anlamanız çok önemlidir. Belirtilerinizi ve semptomlarınızı ve ayrıca doktorunuzla bronşiyal astım kontrolünüzü gözden geçirin ve ayrıca bronşiyal astım belirtileri ve semptomlarıyla sınırsız, düzenli bir yaşam sürdürebilmeniz için en iyi tedaviyi ve ayrıca ilaç dozajını elde etmek için işbirliği yapın.

Bronşiyal astım havayı solumak için direnç veya tıkanma yarattığından obstrüktif akciğer hastalığı olarak adlandırılır. Bu tür akciğer problemleri için klinik terim kalıcı obstrüktif akciğer hastalığıdır.

Solunum akışları iltihaplı veya kontamine olmuşsa, bir saldırı başlatılır.

Probleminizi geliştirmek ve hayatınızı şartlarınızda yaşamak için en iyi yol bronşiyal astımınız hakkında yapabileceklerinizi ve daha iyi hale getirmek için neler yapabileceğinizi bulmaktır.

Ağrı kesiciler ve advant gibi steroid olmayan antienflamatuar ilaçlar, belirli insanlarda daha da kötüleşmek için bronşiyal astım yaratabilir. Bu ilaçların sağlık şirketinizin rehberliği olmadan alınmaması gerekir.

Beklometazon (Beklovent), flutikazon (Flovent, Arnuity), budesonid (Pulmicort) ve ayrıca triamsinolon (Azmacort) kortikosteroidlerde soluklanma örnekleridir.

Bazı hızlı rahatlama bronşiyal astım ilaçları Albuterol (ProAir HFA, Proventil HFA, Ventolin HFA) Levalbuterol (Xopenex HFA) Metaproterenol Terbutaline'den oluşmaktadır.

Bazı vakalarda önleyiciler, kortikosteroid solunumu ile birlikte 2. bir ilaçtan oluşur.

Karşılık gelen tedavilerden oluşan tüm ilaçların olası olumsuz etkileri vardır.

Bu soluma cihazlarının birçoğuna, soluma cihazının kendisini ilacı akciğerlere sürdüğü ölçülü doz soluma cihazları adı verilir. Çeşitli diğer inhalerler nefes alan kişiler tarafından çalıştırılır ve bunlara da tamamen kuru tozlu inhalerler veya nefesle çalışan inhalerler denir. Çeşitli inhalatör tipleri, çeşitli insanlar için çok daha iyi çalışabilir, ancak her iki inhalatör de, bronşiyal astım belirtileri ve uygun şekilde kullanıldığı takdirde semptom kontrolü için çalışır.

Bronşiyal astım tedavisi, inhalatörlerden dental ilaçlara, nebülizörde veya solunum ekipmanında verilen ilaçlara kadar değişebilir. Bronşiyal astım ilaçlarının nasıl işlediğine dair çok daha iyi bir anlayış edinin ve aynı zamanda tamamen doğal bronşiyal astım çözümleriyle birlikte evde nefes alıp vermediğinizi kontrol edin.

Online Albuterol satın alın. Genel Singulair (Montelukast) sipariş edin. Ucuz Ventolin. Düşük fiyat Proventil.

Her kontrolde doktorunuz kesinlikle bir önceki ayın işaretleri hakkında bilgi isteyecek. Bronşiyal astım belirti ve semptomlarınız sorun yaratıyorsa, doktorunuz tedavinizi artırabilir. Bu, günlük dozaj çeşitliliğinde bir artış, daha güçlü bir dozajda değişiklik yapılması veya 2. ilacı (bir inhaler veya tablet bilgisayar) içeren olabilir.

Tıp uzmanınız da benzer şekilde inhalatörünüzü uygun şekilde kullandığınızı incelemelidir.

Bronşiyal astım belirtileri arada bir parlama yapabilir ve bunun kesin bir sebebi olmayabilir. Bununla birlikte, bazı kişiler, bitki poleni olduğu gibi egzersiz gibi tetikleyiciler tarafından belirti ve semptomların yoğunlaştığını tespit eder. Bu noktalar vücudunuzu lökotrien adı verilen ve şişliği oluşturan kimyasal maddeler üretmek için oluşturur. Montelukast (Singulair), bu lökotrienlerin etkilerini engelleyerek bronşiyal astımın belirti ve semptomlarını yönetir. Özellikle bronşiyal astım belirtileri egzersiz veya saman yüksek sıcaklık gibi mevsimsel alerjik reaksiyonlarla indüklenen bireyler için kullanışlıdır.

Kesinlikle montelukast ile ilgili daha ayrıntılı bilgi sunacak ve aynı zamanda kesinlikle size olumsuz etkileri hakkında tam bir kontrol listesi sunacaktır. Her gün, geceleri montelukast alın. Yetişkinler için dozaj bir 10 mg tablet bilgisayardır. Eğer bronşiyal astım atağı geçiriyorsanız, Montelukast kesinlikle size anında bir iyileşme sunmayacaktır. Montelukast egzersiz sırasında solunum sıkıntılarını önlemek için kullanıldığında, egzersizden en az 2 saat önce alınması gerekir. Günlük montelukast kullanıyorsanız, çalışmadan önce ilave bir doz almamanız gerekir.

Advair inhaler, flutikazonun yanı sıra enerjik bileşenler olarak salmeterolden oluşur. Bunlar persistan obstrüktif akciğer hastalığı ve ayrıca bronşiyal astım ile başa çıkmak için kullanılır. Flutikazon, adrenal bezlerden üretilen hidrokortizonla karşılaştırılabilir bir kortikosteroiddir ve ayrıca Salmeterol, uzun süre etkili olan bir bronkodilatör küründen gelir.

Advair inhaler bronşiyal astım için bir kurtarma ilacı değildir. Persistan bronşiyal astım tedavisinin yanı sıra belirtiler için kalıcı ilaç tedavisi için planlanmıştır.

Advair'i kullanmanın olağan olumsuz etkileri soğuk algınlığı, ağrıyan boğaz, ses kısıklığı, solunum sorunları, öksürük, migren, baş dönmesi, rahatsızlık ve kusmadır. 3,4 Salmeterol, Advair'deki ilaçlar arasında, artan kalp fiyatı, hipertansiyon, meme rahatsızlığı, titreme veya endişe yaratabilir.

Albuterol (aynı şekilde salbutamol olarak da adlandırılır), tıslama ve ayrıca bronşiyal astım gibi sorunların nefes almasıyla tetiklenen nefes eksikliği ile başa çıkmak için kullanılır. Hızlı bir ilaçtır.

Doz, klinik probleminize, yaşınıza, kilonuza ve tedaviye olan aksiyonunuza dayanmaktadır. Dozajınızı yükseltmeyin veya bu ilacı tıbbi uzmanınızın izni olmadan önerilenden daha fazla kullanmayın. Albuterol, benzersiz bir jet nebülizörü (ilacı hemen soluyabilen bir pus haline dönüştüren bir cihaz) kullanarak ağız yoluyla nefes almak için bir ilaç (sıvı) olarak gelir ve ayrıca bir inhalatörün kullanımıyla ağız yoluyla nefes almak için bir aerosol veya toz halinde kullanılır. . Albuterol, bronşiyal astımın belirti ve semptomlarını ve ayrıca diğer bazı akciğer hastalıklarını yönetir, ancak bunları iyileştirmez. Tıp uzmanınızla konuşmadan albuterol'ü kullanmayı bırakmayın. Siz ilk defa albuterol inhaler veya jet nebülizör kullanmadan önce, inhaler veya nebulizeri içeren oluşturulan talimatları gözden geçirin.

Albuterol, solunum yollarını sınırlayan düz kas kütlesini gevşetir. Bu, hava yollarının açılmasına yardımcı olur.

Ventolin (albuterol) hava kanallarındaki kas dokularını gevşeten ve ayrıca akciğerlere hava dolaşımını artıran bir bronkodilatördür. Ventolin HFA, obstrüktif solunum yolu durumunu düzeltmesi nispeten kolay olan kişilerde bronkospazm ile başa çıkmak veya önlemek için kullanılır. Albuterol solunum aynı şekilde egzersize bağlı bronkospazmı durdurmak için kullanılır.

Symbicort bir budesonid ve ayrıca formoterol karışımına sahiptir. Symbicort, kırmızı ölçülü bir dozaj inhalatörüdür. Budesonid vücutta şişliği azaltan bir steroiddir. Formoterol, solunumu artırmak için solunum yollarındaki kas kütlesini geri alan bir bronkodilatördür. Symbicort, yalnızca bronşiyal astım ciddi ise veya diğer çeşitli bronşiyal astım ilaçları üzerinde iyi kontrol edilmiyorsa kullanım içindir.

 

Main